Zrealizowane projekty

Trzy skarpetki (do) wolności

Integracyjne półkolonie artystyczne z udziałem dzieci z zespołem Downa. Projekt z pogranicza teatru i tańca zrealizowany we współpracy ze Stowarzyszeniem Artystów KolektTacz w ramach programu Lato w Teatrze. 

21 kawałków

Integracyjna gra plenerowa zrealizowana we współpracy z Bankiem BNP Paribas. Gra miała na celu przybliżenie uczestnikom podstawowych zasad ekonomii, a jednocześnie – zapewnienie dobrej zabawy z pizzą w roli głównej.

Myśli wyższe ode mnie

Dzieci z zespołem Downa wystąpiły w chórkach (oraz w teledysku) piosenki stworzonej we współpracy z Kwartetem ProForma. To utwór o inkluzji, akceptacji i podmiotowości osób z zespołem Downa. O tym, dlaczego „inny” nie powinno oznaczać „wykluczony”. O różnorodnym społeczeństwie, w którym każdy może znaleźć swoje miejsce.

3 2 1 – start!

To cykl artystycznych warsztatów integracyjnych realizowanych latem i jesienią. Projekt obejmie przeprowadzenie zajęć dla dzieci z zespołem Downa
i ich normatywnych rówieśników. Będziemy się bawić, uczyć i integrować w trakcie zajęć:

  • teatralnych
  • muzycznych
  • plastycznych
  • tanecznych
  • literackich
  • sensorycznych.

Zapisz się na warsztaty TUTAJ

Zadanie publiczne jest realizowane ze środków budżetowych Miasta Poznania w wysokości 12 000 zł.

Świetlica Maluszka


„Świetlica Maluszka” to realizowany przez kilka lat cykl warsztatów dla maluchów z zespołem Downa i ich rodziców. W trakcie zajęć muzycznych i logorytmicznych maluchy bawiły się wspólnie w przyjaznej przestrzeni Świetlicy Cafe. Dla rodziców była to okazja do spotkania, poznania innych rodzin w podobnej sytuacji życiowej i wymiany doświadczeń.

Up&Down

Działanie, które realizowaliśmy przez kilka lat we współpracy z Anielą Kokoszą. W trakcie zajęć dzieci działały z ruchem kreatywnym, zaspokajając naturalną potrzebę ruchu, ucząc się uzewnętrzniać emocje, kształcąc poczucie rytmu i płynność ruchów.

 

Ciało ma imię

Cykl warsztatów świadomej pracy z ciałem opartych o technikę Body Mind Centering dla mam dzieci z zespołem Downa. Stała grupa kobiet spotyka się w wybrane soboty, by pracować z napięciami i stresem poprzez improwizację i ruch kreatywny.

Zadanie publiczne jest realizowane ze środków budżetowych Miasta Poznania w wysokości 10 000 zł.

Fundacja Wspierania Integracji Osób Niepełnosprawnych STREFA INTEGRACJI
ul. Jarochowskiego 101/12
60-129 Poznań